میم کوین چیست، شوخی که به سود تبدیل شد

اشتراک گذاری این مقاله
فریبا محمدی
زمان بروزرسانی این مقاله: 1 سال قبل
زمان مورد نیاز برای اتمام مقاله:

تا به حال شاهد جدی شدن شوخی‌های صفحات اجتماعی بوده‌اید؟ بعضی از مسائل در حد شایعه و یک شوخی هستند و به طور ناگهانی به واقعیت تبدیل می‌شوند. بازار رمز ارزها نیز دارای همین شوخی‌هاست. میم کوین‌ها یکی از شوخی‌های بازار ارزهای دیجیتال بود که به واقعیت تبدیل شد. به نظر شمامیم کوین چیست؟

اگر کاربر فعالی در بازار ارزهای دیجیتال باشید، بدون‌شک شیبا اینو یا دوج کوین به گوشتان خورده است. این رمز ارزها با نماد سگ، تنها با هدف شوخی و سرگرمی روی کار آمدند. اما با گذر زمان همین شوخی‌ها به واقعیت تبدیل شدند و سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جلب کردند. به این رمز ارزهای ناپایدار سرگرم‌کننده میم کوین گفته می‌شود. با سایت کافی همراه باشید.

 

میم کوین چیست؟

همه ما در صفحات اجتماعی مانند اینستاگرام انواع میم‌های کمدی (شوخی و ظنز)) یا سایر موضوعات را دیده‌ایم. این میم‌ها تنها با هدف سرگرمی کاربران ایجاد و منتشر می‌شوند. شاید برایتان سوال شود در بازار ارزهای دیجیتال میم کوین چیست؟ میم کوین‌ها نیز همانند میم‌های صفحات اجتماعی هستند و برای سرگرمی ساخته شدند.

این کوین‌ها از جوک‌ها و میم‌های اینترنتی الهام گرفتند. برای مثال دوج کوین از یک تصویر میم الهام گرفت. به طور اساسی قرار نبود این رمز ارزها جدی گرفته شوند. ولی با گذر زمان سرمایه‌گذاران به این ارزهای دیجیتال شوخی توجه بیشتری نشان دادند و برای خریدن آنها عجله داشتند.

ناگفته نماند در اغلب مواقع سرمایه‌گذاران خرده‌فروش به این رمز ارزهای غیر جدی توجه دارند و برای خرید آنها سریع دست به کار می‌شوند. همین امر سبب محبوبیت بیشتر میم کوین‌ها و بالارفتن قیمت آنها می‌شود. در ضمن توجه افراد برجسته و مشهور به این میم کوین‌ها محبوبیت خاص آنها را افزایش می‌دهد.

 

میم کوین چگونه به وجود آمد؟

همان‌طور که از نام این رمز ارز مشخص است، میم کوین‌ها براساس میم‌هایی در اینترنت و صفحات اجتماعی وجود دارند، به وجود آمدند. دلیل اصلی روی کار آمدن میم کوین چیست؟ این رمز ارز تنها به دلیل سرگرمی ایجاد شد و برای شوخی و خنده به کار می‌رفت.

این رمز ارزها در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال همانند بیت کوین، هرگز جدی گرفته نمی‌شوند ولی قیمت آنها مدام در حال افزایش است. میم کوین،ارز دیجیتال غیرمتمرکزی است که به تازگی روی کار آمده است. می‌توان گفت بیشتر میم کوین‌ها برای مسخره کردن میم کوین قبلی به وجود آمدند.

نماد میم کوین چیست

نحوه عملکرد میم کوین

عرضه‌های میم کوین‌ نامحدود است. برخلاف بیت کوین که خیلی حساب‌شده و طبق برنامه‌ریزی استخراج می‌شود، میم کوین‌ها برنامه خاصی را دنبال نمی‌کنند. اغلب میلیاردها میم کوین در گردش هستند. این رمز ارزها تحت هیچ شرایطی سکه‌سوزی ندارند.

میم کوین‌ها هرگز توکنی را به طور کامل و برای همیشه از گردش خارج نمی‌کنند. از این‌رو تعداد توکن‌های در گردش و عرضه‌شده این رمز ارز همیشه در حال افزایش است. در مقابل ارزش هر توکن این ارزهای دیجیتال بسیار ناچیز خواهد بود.

می‌توان گفت ارزش بعضی از میم کوین‌ها زیر یک سنت است. همین قیمت پایین سبب محبوبیت زیاد میم کوین‌ها می‌شود. به دلیل ارزش پایین و ارزان قیمت بودن میم کوین‌ها هر کسی می‌تواند تعداد زیادی از این رمز ارزها را به راحتی خریداری کند.

 

هدف اصلی میم کوین چیست؟

بیشتر کاربران با بیت کوین آشنا هستند، اما این رمز ارز تنها ارز دیجیتال بازار کریپتوکارنسی نیست. میم کوین‌ها نیز طی سال‌های گذشته به محبوبیت خوبی دست پیدا کردند و طرفداران زیادی جذب آنها شدند. در ادامه روی کار آمدن میم کوین‌ها، تعداد آنها به تدریج بیشتر شد.

بعضی از میم کوین‌ها برای مسخره کردن و شوخی با میم کوین قبلی ایجاد می‌شوند. هدف اصلی روی کار آمدن میم کوین‌ها سرگرمی و شوخی بود. با گذر زمان سرمایه‌گذاران ثروتمند از حضور این رمز ارزها استفاده کردند و بازار را تحت تاثیر تصمیمات خود قرار دادند. به طوری که قیمت و ارزش میم کوین‌ها به حرف بزرگان و رویدادهای صفحات اجتماعی وابسته شد.

 

آیا سرمایه‌گذاری بر روی میم کوین سودآور است؟

با اینکه شاید از سرمایه‌گذاری بر روی میم کوین‌های آیندهدار به سود خوبی دست پیدا کنید، اما این سرمایه‌گذاری یکی از خطرناک‌ترین سرمایه‌گذاری‌های بازار رمز ارزها به حساب می‌آید. سرمایه‌گذاری بر روی میم کوین‌ها بیشتر شبیه قمار و شرط‌بندی است. این نوع از سپرده‌گذاری شباهت کمتری به سرمایه‌گذاری واقعی دارد.

اگر در زمان مناسب خرید و فروش انجام دهید، به طور حتم به سود خوبی دست پیدا می‌کنید. در مقابل اگر بی‌گدار به آب بزنید، بدون‌شک تمام یا بیشتر سرمایه خود را از دست می‌دهید. توصیه می‌کنیم میم کوین‌ها را برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در نظر بگیرید.

در حال حاضر کسی از آینده هیچ یک از رمز ارزها باخبر نیست. میم کوین‌ها هممدام در حال تغییر و نوسان هستند، پس بهتر است قبل از شروع سرمایه‌گذاری از ارزشمند بودن میم کوین آینده دار منتخب خود مطمئن شوید. در ضمن خود را برای انواع ریسک‌ها آماده کنید.

کاربرد میم کوین چیست

 

سه مزیت میم کوین چیست؟

پیش از این نیز گفتیم میم کوین‌ها اساس و پایه مشخصی ندارند. حتی خالقین این ارزهای دیجیتال با سرمایه‌گذاری بر رویآنها مشکل دارند. با وجود تمام این نکات منفی، آیا می‌دانید مزیت میم کوین چیست؟ یا بهترین میم کوین‌ها کدامند؟

هیچ کسب‌وکار و ناظر مشخصی برای این رمز ارزها وجود ندارد، بنابراین سرمایه‌گذاری پر ریسکی است. با این وجود باز هم سرمایه‌گذاران به سودهای کلان میم کوین‌ها امیدوار هستند، در ادامه 3 مورد از مزیت‌های این رمز ارزها را نام می‌بریم:

  • سرمایه‌گذاران از تغییرات ناگهانی میم کوین‌ها می‌توانند به نفع خود استفاده کنند.
  • بعضی از کاربران تنها برای سرگرمی به این بازار می‌پیوندند و همین امر برای آنها لذت‌بخش است.
  • به دلیل ارزان بودن میم کوین‌ها هر زمانی که اراده کنید می‌توانید آنها را بخرید و هر زمانی که قصد فروش آنها را داشته باشید، خریداران حاضر خواهند بود.

 

چهار ریسک بزرگ سرمایه‌گذاری بر روی میم کوین چیست؟

بدترین ویژگی میم کوین چیست؟ وابستگی بیش از حد ارزش این رمز ارز به اتفاقات صفحات اجتماعی یکی از بدترین ویژگی‌های این ارز دیجیتال به حساب می‌آید. از آنجایی که میم کوین تا حد زیادی به گفته‌های افراد جامعه و اتفاقات صفحات اجتماعی وابسته است و تحت تاثیر سخن افراد برجسته و مشهور قرار دارد، قیمت‌ مشخصی ندارد و به طور دائم تغییر می‌کند.

به عبارت دیگر ارزش یک میم کوین می‌تواند خیلی سریع افزایش پیدا کند و در مقابل خیلی سریع کاهش یابد. چندی پیش دوج کوین به طور شگفت‌انگیزی روند صعودی در پیش داشت. زمانی که علاقه عموم مردم به این میم کوین‌ها کاهش پیدا کند، ارزش آن نیز کم می‌شود.

همچنین بعضی از میم کوین‌ها توسط افراد کلاهبردار ویروسی می‌شوند. برای مثال افرادی میم کوین جدیدی را به منظور سرگرمی به وجود می‌آورند. با تبلیغات گسترده آن را  معرفی می‌کنند. کاربران و سرمایه‌گذاران بسیاری را به سمت این میم کوین می‌کشانند. سپس قیمت آن را بالا می‌برند و در آخر ناپدید می‌شوند.

  1. بی‌ثباتی و ناپایداری
  2. کلاهبرداری‌
  3. نداشتن پشتیبان
  4. در خارج از بازار رمز ارزها بی‌ارزش هستند و نمی‌توان به‌عنوان یک روش پرداخت از آنها استفاده کرد.

 

چهار نمونه از معروف‌ترین میم کوین‌ها

بسیاری از میم کوین‌ها در حال توسعه و پیشرفت هستند. سرمایه‌گذاران به امید میلیونر شدن بر روی آنهاسرمایه‌گذاری می‌کنند. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که برای پیدا کردن معروف‌ترین میم کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری تلاش می‌کنید، نگاهی به لیست زیر بیاندازید.

 

دوج کوین (DOGE)

اولین میم کوینی که به ارزش بیلیون دلاری رسید، دوج کوین بود. پیشرفت این میم کوین نشان داد موضوعات سرگرم‌کننده در بازار ارزهای دیجیتالخیلی مورد استقبال قرار می‌گیرند.

 

شیبا اینو(Shiba Ino)

از میم کوین‌های معروف دیگر می‌توان شیبا اینورا نام برد. این میم کوین در واقع آلت کوینی بر پایه اتریوم به حساب می‌آید که نماد آن نیز یک سگ شکاری ژاپنی است. شیبا اینو با هدف جایگزینی دوج کوین روی کار آمد. طرفداران این میم کوین بر این باورند که شیبا قاتل دوج کوین است.

 

سیف مون(Safe Moon)

یکی از پرطرفدارترین میم کوین‌ها سیف مون است. این میم کوین ماه مارس 2021 روی کار آمد و در ماه آوریل به اوج قیمت خود رسید و حدود 46،533 درصد رشد داشت. این رشد توصیف‌نشدنی سیف مون باعث محبوبیت بیشتر آن بود. کافی بود در همان ابتدای کار سیف مون 100 دلار سرمایه‌گذاری می‌کردید، در آوریل سال 2021 این مبلغ شما به 1.4 میلیون دلار می‌رسید.

 

دوج دش (DOGEDASH)

این رمز ارز فرای میم کوین‌هاست. با کمک این میم کوین می‌توانید در فضای بلاکچین مشغول بازی شوید. بازیکنان در طول بازی سکه جمع می‌کنند و توکن دوج دش به‌عنوان پاداش به آنها پرداخت می‌شود.

کاربرد دوج دش میم کوین چیست

 

 

نتیجه‌گیری

میم کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که در مدت زمان کوتاهی محبوبیت زیادی پیدا کردند. به طور معمول اینفلوئنسرها و سرمایه‌گذاران خرده‌فروش به صورت آنلاین این رمز ارز را معرفی می‌کنند. تبلیغات در صفحات اجتماعی تاثیر زیادی بر محبوبیت میم کوین‌ها دارد.

اصلی‌ترین میم کوین موجود در بازار ارزهای دیجیتال دوج کوین است که براساس یک شوخی در سال 2013 روی کار آمد. توییت ایلان ماسک در مورد این ارز دیجیتال سبب محبوبیت بیشتر آن شد. در نتیجه کاربران بسیاری دست به خرید دوج کوین زدند.

تا به امروز میم کوینی خریده‌اید؟ خوشحال می‌شویم نظر و تجربه خود را در مورد این رمز ارز با ما به اشتراک بگذارید.